Načítám Akce

• akce již proběhla.

Jarní prázdniny: program pro děti plný zážitků

27. 2. 2023 7:30 - 1. 3. 2023 17:00

Od pondělí 27. 2. do středy 1. 3. bude v Hornickém muzeu Příbram připraven program pro děti v rámci jarních prázdnin. Tři celodenní hry zavedou děti do expozic, do podzemí i do okolí muzea, kde budou hledat, bádat, tvořit a užívat si prázdninový čas plnými doušky.

V pondělí bude cílem prozkoumat několik zajímavých míst na Březových Horách, v úterý se podíváme do podzemí dolů Vojtěch a Anna, ve středu se budeme věnovat tématu vody.

Děti je možné přihlásit na jeden, dva nebo tři dny, a to na čísle 725 776 433 nebo e-mailu: fialova-j@muzeum-pribram.cz.
Cena za jedno dítě na jeden den 300 Kč, za druhé a další dítě 200 Kč.

Program bude probíhat od 7:30 do 15:30.

Všechna místa jsou obsazena, na pondělní a středeční program ale přijímáme náhradníky.

Další informace k náplni jednotlivých dní:

Pondělí aneb Skrytá historie města. Skrytá před tím, kdo se nemá čas dívat a objevovat. Vše, čemu se budeme věnovat, se bude točit kolem zajímavostí z historie města a jeho obyvatel. Využijeme expozici muzea, vyhlídku z těžní budovy Ševčinského dolu, projdeme malými uličkami i na kopec, abychom získali informace pro rozluštění tajenky celodenní hry. V rámci zábavného tvoření vyzkoušíme napodobit výrobky řemeslníků, kteří v našem městě žili a pracovali.

Úterý aneb Tajemné podzemí. Dopoledne se sejdeme s kurátorem sbírky minerálů Mgr. Pavlem Škáchou, Ph.D. nad poklady a zajímavostmi z hlubin místních dolů, zkusíme nalézt vlastní vzorky minerálů a prozkoumáme podzemí dolu Vojtěch. Zkusíme vyrobit jednoduchý štufnverk, zmenšenou napodobeninu prostředí dolu, jako bychom byli havíři, kteří si je vyráběli pro radost či přivýdělek. Odpoledne se vydáme do Prokopské štoly a tam také snad najdeme zbylé indicie pro celodenní hru.

Středa aneb Živá voda. Voda je nejen místem pro život mnoha tvorů, ale oživovala i mlýny, katry a také důlní stroje, které lidem ušetřily namáhavou práci. Proto se půjdeme podívat na technický unikát, vodní kolo dolu Drkolnov, navštívíme hasičskou expozici SDH Březové Hory, dozvíme se zajímavosti z práce muzejního zoologa a ze světa zimujících obojživelníků a voda bude i ústředním prvkem našeho tvoření i celodenní hry.

Program se hodí pro děti, které se rády dozvídají zajímavosti o světě kolem nás a není jim zatěžko strávit nějaký čas na procházce, nebojí se výšky (pondělí, středa) a v menších prostorách v podzemí (úterý, středa). Na každý den jsou připravené i krátké zábavné hry a tvoření.

Na program budou navazovat odpolední tvůrčí dílny (16:00–17:00) otevřené jak účastníkům tábora spolu s doprovodem, tak i dalším návštěvníkům. Detaily o programu dílen zde.

Zahájení:
27. 2. 2023 7:30