Načítám Akce

Adventní koncert – Gambale a Bárka

11. 12. 2023 19:00 - 20:30

- 60Kč

V pondělí 11. 12. se od 19 hodin v cáchovně dolu Anna koná adventní koncert. V nevšedním prostředí industriální památky vystoupí sbor Gambale a kapela Bárka.

Vstupné 60 Kč, vstupenky se prodávají na místě před koncertem.

Pěvecký sbor Gambale datuje svůj zrod k 1. lednu 2013. Vznikl způsobem netypickým a poněkud kuriózním – postupně se posbíral z absolventů několika víkendových kurzů zpěvu. Dnes má sbor 20 stálých členů, lidí nejrůznějších profesí i osudů, které drží pohromadě společná vášeň pro souzvuk tónů vytvářených lidským hlasem a srdcem.

Více o sboru najdete zde.

Kapelu Bárka tvoří violoncellista Pavel Barnáš s harfenistkou Ivanou Pokornou. Oba muzikanti působí desítky let v renomovaných profesionálních orchestrech, kromě toho si však přáli hrát i skladby podle svého výběru, a to v malém obsazení, bez not a dirigentské taktovky. Zaměřují se hlavně na evergreeny a filmové melodie, které v neobvyklém spojení jejich nástrojů vyznívají velmi působivě.

„Bárka nabízí plavbu napříč různými žánry s harfou a violoncellem – proplouváme vodami bouřlivými i klidnými a užíváme si radost z hudby,“ shrnul Pavel Barnáš, violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze a mj. ředitel festivalu Okolo Třeboně s třicetiletou tradicí. Ivana Pokorná je členkou Orchestru Národního divadla a vždy ráda spolupracovala i s muzikanty z jiných hudebních žánrů. V kapele Bárka hraje na keltskou harfu, která je menší a lehčí než ta, kterou používá ve velkém orchestru.

Více o kapele najdete zde.

Datum:
11. 12. 2023