Památník Vojna se opět objeví na televizních obrazovkách

Ve dnech 22. 3.–29. 3. 2023 se v Památníku Vojna Lešetice, pobočce Hornického muzea Příbram, natáčely záběry do slovenského televizního seriálu s názvem „Niekde v Európe“ režiséra Jána Sebechlebského. Osmidílná sága z produkce Pražského kulturního a filmového institutu mapuje osudy slovenské rodiny v průběhu let 1914–1951. V Památníku Vojna se natáčel díl věnovaný období 2. světové války, konkrétně roku 1943 na Slovensku a problematice holokaustu. Seriál se začne vysílat na podzim roku 2023.

Památník Vojna se na filmovém plátně nebo televizních obrazovkách objevil již několikrát. Natáčelo se zde mimo jiné několik dílů populárního televizního seriálu Zdivočelá země nebo německý film Nahý mezi vlky, který získal prestižní cenu za nejlepší televizní film roku 2015 na festivalu v Berlíně.