Event detail | Bojovníci proti totalitě pohledem dětí

Bojovníci proti totalitě pohledem dětí

bojovnici12.jpg
17. 6. 2008 Památník Vojna Lešetice  
Vyhlášení výsledků projektu určeného pro školy na dokumentární zpracování osudů válečných veteránů, politických vězňů a příslušníků PTP perzekuovaných za komunistického režimu.

V Památníku Vojna u Příbrami, pobočce Hornického muzea Příbram, se dne 17. června 2008 uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků projektu "Bojovníci proti totalitě pohledem dětí" a předání cen autorům vítězných děl za účasti ministryně obrany Vlasty Parkanové, statutárního náměstka hejtmana Středočeského kraje Josefa Vacka a dalších významných hostů. Prvenství v soutěži si odvezli školáci z Opavy a Prahy.

Tento projekt určený pro školy se záměrem na dokumentární zpracování osudů válečných veteránů, politických vězňů a příslušníků PTP perzekvovaných za komunistického režimu má prostřednictvím vlastního bádání, přípravy a následného zpracování krátkého video- a audiodokumentu seznámit děti s totalitní minulostí České republiky. Prezentace těchto mediálních děl dětí proběhla za účasti partnerů projektu a zástupců spolupracujících škol, včetně 600 žáků základních škol a studentů gymnázií z celé republiky, pro něž byl připraven bohatý doprovodný program s vystoupením písničkáře Jaroslava Hutky, Big bandu Ústřední hudby Armády ČR, Vojenského uměleckého souboru Ondráš, kapely Rychlej Úprk a Souboru svatohorských trubačů. Česká televize a Český rozhlas, jako hlavní mediální partneři, o projektu natočili a v nejbližší době odvysílají vlastní dokument včetně ukázek z vybraných soutěžních prací. K ocenění se připojilo také Hornické muzeum Příbram a jeho zřizovatel Středočeský kraj. 

Program:

  • 12:00 - zahájení akce, hudební a taneční vystoupení, prohlídky expozic Památníku Vojna a Hornického skanzenu Březové Hory v Příbrami
  • 14:00 - slavnostní otevření doprovodné panelové výstavy v bývalém ubytovacím objektu "G"
  • 15:00 - vyhlášení výsledků projektu a předání cen moderované hercem Janem Přeučilem za účasti ministryně obrany Vlasty Parkanové
  • 16:00 - recitál písničkáře Jaroslava Hutky, vystoupení Big bandu Ústřední hudby Armády ČR, Vojenského uměleckého souboru Ondráš, kapely Rychlej Úprk a Souboru svatohorských trubačů.

Další informace a ukázky prací studentů na www.bojovniciprotitotalite.cz

 

Fotogalerie

bojovnici01.jpg
bojovnici02.jpg
bojovnici03.jpg
bojovnici04.jpg
bojovnici05.jpg
bojovnici06.jpg
bojovnici07.jpg
bojovnici08.jpg
bojovnici09.jpg
bojovnici10.jpg
bojovnici11.jpg
bojovnici13.jpg
bojovnici14.jpg
bojovnici15.jpg
bojovnici16.jpg
bojovnici17.jpg
bojovnici18.jpg
bojovnici19.jpg
bojovnici20.jpg
bojovnici21.jpg
bojovnici22.jpg
bojovnici23.jpg