Načítám Akce

• akce již proběhla.

Jarní prázdniny: program pro děti plný zážitků

4. 3. 2024 7:30 - 6. 3. 2024 15:30

Od pondělí 4. 3. do středy 6. 3. bude v Hornickém muzeu Příbram připraven program pro děti v rámci jarních prázdnin. Třídenní program zavede děti do expozic, do podzemí i do okolí muzea, kde budou luštit, pátrat, bádat, tvořit a užívat si prázdninový čas plnými doušky.

Spolu s muzejní pedagožkou prozkoumají tajemné podzemí příbramských dolů, dozví se mnoho zajímavostí o minerálech nebo o hornických tradicích. Zjistí také, jak se v minulosti jedlo a kteří řemeslníci provozovali na Příbramsku výrobu nebo prodej spojený s jídlem, navíc si samy vyzkouší upéct vlastní pečivo. Vyrazí i na výlet k ústí Dědičné štoly, kde se budou zabývat životem kolem vody.

Praktické informace:

Přihlášky přijímáme od 1. 2. do naplnění kapacity.

Děti je možné přihlásit na jeden, dva nebo tři dny, a to na čísle 725 776 433 nebo e-mailu: fialova-j@muzeum-pribram.cz.
Cena za jedno dítě na jeden den 350 Kč, za druhé a další dítě 250 Kč.

Program bude probíhat od 7:30 do 15:30.

Podrobné propozice ke stažení zde.

Další informace k náplni jednotlivých dní:

Pondělí aneb Město k sežrání. OBSAZENO. Vše, čemu se budeme věnovat, se bude točit kolem zajímavostí z historie města a jeho obyvatel, tentokrát se ale zaměříme na jídlo. Využijeme expozici muzea, mapy, staré fotografie a zajedeme na zajímavou exkurzi do funkčního mlýna na obilí v Bohutíně. Zde koupíme mouku a v rámci odpoledního programu si každý zkusí vytvořit a upéct housku nebo rohlík.

Úterý aneb Zdař Bůh! OBSAZENO. Tento den je určen pro odvážné zvídavé průzkumníky starší šesti let, kterým nevadí sjet výtahem do hlubšího podzemí. Podzemí k nám promluví svými tajemnými zákoutími (okruh Wasserlauf), krásami (sbírka minerálů a hledání vzorků minerálů), příběhy (hra, do které se nám přimotají permoníci) a trochou historie (hornické symboly). V závěru programu si každý vyrobí hornický znak nebo vlastní erb.

Středa aneb Výprava za humna. OBSAZENO. Náš celodenní program začneme v podzemí – důlní vláček nás Prokopskou štolou sveze na místo, kde pohlédneme do zatopené hlubiny jámy Prokop. Pokračovat budeme kousek pěšky a kousek autobusem do Trhových Dušníků. Odtud půjdeme kolem Litavky do Lhoty u Příbramě. Co nás po cestě čeká? Čerstvý vzduch, ústí Dědičné štoly, landart (z nalezených přírodnin si zkusíme vytvořit vlastní obraz), luštění a zábava. Zpět se opět svezeme autobusem. Na jaře vše zpívá, proto si odpoledne vyrobíme jednoduchý hudební nástroj.

Podrobný harmonogram ke stažení zde.

Odpolední dílna

Na program každý den navazuje odpolední tvůrčí dílna (16:00–17:30) otevřená jak účastníkům tábora spolu s doprovodem, tak i dalším návštěvníkům. Zaměřená bude na období pravěku. Děti i dospělí si vyzkouší výrobu měděného šperku a kamenného nebo kostěného talismanu pomocí lukové vrtačky. Více o dílnách zde.

Zahájení:
4. 3. 2024 7:30