Načítám Akce

• akce již proběhla.

Co nám kvete za humny – botanická vycházka

17. 6. 2023 9:00 - 11:00

Fantova louka v Příbrami představuje unikátní území zachovalých mokřadních luk s neporušeným vodním režimem, vyhnulo se jí i intenzivní zemědělské hospodaření. Díky tomu tu najdeme vysokou koncentraci vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně řady druhů chráněných zákonem. Mezi ty nejvýznamnější patří velká populace kosatce sibiřského, roztroušeně tu roste úpolín evropský nebo orchidej prstnatec májový. V závěru aktuálního biologického průzkumu z roku 2022 se uvádí, že toto území je stále více vzácnější a populace jednotlivých ohrožených druhů se zde úspěšně zvyšuje.

Komentovanou procházkou po Fantově louce Vás provedou botanikové Hornického muzea Příbram Linda Trunečková a Rudolf Hlaváček, který toto území monitoruje již desítky let. Na setkání s vámi se vedle botaniků těší i petiční výbor Petice proti plánované výstavbě na lokalitě Fantova louka v Příbrami.

Sraz je v horní části parkoviště u Spartaku v 9:00 (autobusová zastávka „Stadion Horymír“), předpokládaný konec je v 11:00.

Datum:
17. 6. 2023