Detail | Maroko – Brána Západu

Maroko – Brána Západu

foltan_maroko.jpg
11. 9. 2012 – 31. 10. 2012 Památník Vojna Lešetice - ubytovací objekt G  
Výstava fotografií Jana Foltána s charitativním záměrem.

První soubor fotografií je hlavní částí výstavy Maroko – Brána západu, kde autor představuje své tradiční dílo, zaměřené především na lidské tváře, portréty a dále na přírodu a abstrakta. Druhý soubor fotografií obsahuje snímky z dětského utečeneckého tábora UNHCR (Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky) v Rabatu.

Maroko – Brána Západu volně navazuje na autorovy předešlé samostatné fotografické výstavy, které uspořádal z cest po USA (2007), Indonésii (2008), Africe (Namibie, Zimbabwe, Botswana 2009) a Jižní Indii (2010). V roce 2011 cestoval 4 týdny po Maroku a z této cesty připravil zajímavé fotografie, které odrážejí život a barevnost této země. Při této cestě strávil několik dní také v táboře UNHCR v Rabatu.

Výstava se koná pod záštitou Středočeského kraje a mezinárodní organizace UNHCR. Patronaci nad touto výstavou přijaly významné osobnosti v oblasti kultury a umění – prof. Jindřich Štreit (fotograf), Josef Formánek (spisovatel) a Miroslav Donutil (herec).

Další informace zde.


Jan Foltán

Jan Foltán se narodil v roce 1978 v Ústí nad Labem. Od roku 2001 žije v Praze. Fotografování se věnuje již několik let, ale posledních šest se zabývá tématikou života kolem něho. Jeho fotografie jsou převážně zaměřeny na portréty a tváře lidí, a též na přírodu a její detaily, které se snaží zachycovat v reálném pohledu v abstraktním pojetí. Jan Foltán vytvořil již pět samostatných fotografických kolekcí, které opakovaně vystavuje v České republice, a které měly a vždy budou mít charitativní podtext. Finanční výtěžky jsou předávány Klinice dětské hematologie a onkologie FN v Motole, se kterou spolupracuje již pátým rokem. Přednostou této významné kliniky v České republice je lékař a vědec prof. MUDr. Jan Starý, DrCs. Své předešlé výstavy autor uspořádal na několika místech v Praze, Brně, Karlových Varech, Plzni a v Tachově.

Osobní komentář autora: „Pro mě v životě bylo vždy důležité, abych pomáhal druhým a především těm, kteří tuto péči a pomoc potřebují. Proto jsem se ve svém životě rozhodl udělat další důležitý krok. Hlavním smyslem této výstavy je představit snímky dětí z dětské kliniky a zároveň vybrat finanční příspěvek z prodeje fotografií, který bude předán Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze-Motole. Ano, jsou to děti, které pro svou léčbu vyžadují zvláštní druh péče a pozornosti. Pevně věřím v úspěch této akce a doufám, že se mezi vámi najdou ti, kteří dětem z této kliniky pomohou. Věřím, že žijeme ve světě a na místě, kde nám život a zdraví ostatních není lhostejné.“

 

Fotogalerie

3.jpg
2.jpg
1.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg