Detail | Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje

denkraje.jpg
28. 10. 2012 Březové Hory a pobočky  geeignet für Kinder
Zábavný program na hornické téma s názvem Havířské šprýmování.

Středočeský kraj každoročně pořádá pro všechny zájemce o kulturu a památky DEN KRAJE. V den státního svátku 28. října všechny příspěvkové kulturní organizace kraje otvírají své brány.

Hornické muzeum Příbram připravilo již tradičně na neděli 28. října 2012 při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje zábavný program na hornické téma s názvem HAVÍŘSKÉ ŠPRÝMOVÁNÍ. V areálu Ševčinského dolu byly pro děti i dospělé připraveny netradiční soutěže s odměnou. Symbolické vstupné 1 Kč.

Celodenní program (od 9 do 16 hodin) pro návštěvníky Hornického muzea Příbram:

  • jízdy hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem
  • jízdy důlním vláčkem v podzemí Prokopské štoly v areálu dolu Anna
  • prohlídky historického tajemného podzemí Wasserlauf na dole Anna
  • zábavný program na hornické téma s názvem HAVÍŘSKÉ ŠPRÝMOVÁNÍ - hry pro děti i dospělé – od 10 do 15 hodin v areálu Ševčinského dolu (rýžování granátů, hledání pokladu báňského rady (poslepu), chytání stříbra, kutání na odvalu historického dolu, zatloukání důlních hřebů, zdolávání havířské štreky (překážkové dráhy), pošťuchování s nezbedným permoníkem aj.).
  • všechny expozice v Příbrami a mimopříbramských pobočkách byly otevřeny v neděli  28. října za symbolické vstupné 1 Kč.

Související - Měsíc věží a rozhleden (+ leták)


Hornické muzeum Příbram připravilo již tradičně na neděli 28. října 2012 od 10 do 15 hodin při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje zábavný program na hornické téma s názvem Havířské šprýmování. V areálu Ševčinského dolu v Příbrami – Březových Horách byly pro děti i dospělé připraveny netradiční zábavné disciplíny, například hledání pokladu báňského rady poslepu, kutání na odvalu historického dolu, zatloukání důlních hřebů, zdolávání havířské štreky nebo pošťuchování s nezbedným permoníkem. Rýžování granátů v kádi s vodou muselo být vzhledem k nastalému mrazivému počasí zrušeno. Na ty, kteří splnili všechny ostatní úkoly, čekala sladká odměna.
V rámci celodenního programu bylo možné absolvovat i jízdu hornickým vláčkem a prohlídku historického tajemného podzemí, to vše za symbolické vstupné 1 Kč.
Muzeum se k tomuto dni přihlásilo též do celostátního projektu s názvem Měsíc věží a rozhleden ČR. Návštěvníkům nabídlo výstup na věže Ševčinského a Vojtěšského dolu, jakož i vyhlídkovou věž Památníku Vojna Lešetice. V pokladnách jednotlivých areálů bylo možné získat pohlednice s věžemi a potvrzující razítko.
Všechny expozice Hornického muzea Příbram včetně poboček – Památníku Vojna Lešetice, Skanzenu Vysoký Chlumec, Muzea Špýchar Prostřední Lhota a Muzea zlata Nový Knín, byly o víkendu otevřeny, v neděli za vstupné 1 Kč. Podobně jako v minulých letech, i letos se tato akce těšila značnému zájmu veřejnosti. Muzeum navštívilo přes tisíc osob.

 

Fotogalerie

DSC02483.jpg
DSC02487.jpg
DSC02499.jpg
DSC02501.jpg
DSC02514.jpg
DSC02518.jpg
DSC02522.jpg
DSC02528.jpg
DSC02530.jpg
DSC02531.jpg
DSC02536.jpg
DSC02545.jpg
DSC02505.jpg