Detail | Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje

denkraje.jpg
28. 10. 2011 Březové Hory, Památník Vojna Lešetice  
Akce při příležitosti státního svátku s tradiční nabídkou příspěvkových organizací Středočeského kraje za symbolické vstupné.

Středočeský kraj každoročně pořádá pro všechny zájemce o kulturu a památky DEN KRAJE. V den státního svátku 28. října všechny příspěvkové kulturní organizace kraje otvírají své brány.

Celodenní program (od 9 do 16 hodin) pro návštěvníky Hornického muzea Příbram:

  • jízdy hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem
  • jízdy důlním vláčkem v podzemí Prokopské štoly v areálu dolu Anna
  • prohlídky historického podzemí Wasserlauf
  • zábavný program na hornické téma s názvem HAVÍŘSKÉ ŠPRÝMOVÁNÍ - hry pro děti i dospělé - od 10 do 15 hodin v areálu Ševčinského dolu:
  1. hledání stříbra poslepu
  2. zatloukání hřebů
  3. hra s kameny
  4. rozdělávání ohně křesadlem
  • všechny expozice v Příbrami a mimopříbramských pobočkách byly otevřeny od 28. do 30. října denně (o státním svátku symbolické vstupné 1 Kč).

Hornické muzeum Příbram připravilo již tradičně na pátek 28. října 2011 od 10 do 15 hodin při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje zábavný program na hornické téma s názvem Havířské šprýmování. V areálu Ševčinského dolu byly pro děti i dospělé připraveny netradiční soutěže, například hledání stříbra poslepu, zatloukání důlních hřebů, hra s kameny nebo rozdělávání ohně křesadlem. Na ty, kteří splnili všechny úkoly, čekala sladká odměna.

V rámci celodenního programu bylo 28. října možné absolvovat též jízdu hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem, jízdu důlním vláčkem v podzemí Prokopské štoly a prohlídku historického tajemného podzemí, to vše za symbolické vstupné 1 Kč.

Všechny expozice Hornického muzea Příbram, včetně poboček - Památníku Vojna Lešetice, Skanzenu Vysoký Chlumec, Muzea Špýchar Prostřední Lhota a Muzea zlata Nový Knín, byly otevřeny ve sváteční den i o víkendu. Podobně jako v minulých letech, i letos se tato akce těšila značnému zájmu veřejnosti. Muzeum navštívilo na dva tisíce osob.

 

Fotogalerie

DSC03405.jpg
DSC03410.jpg
DSC03412.jpg
DSC03417.jpg
DSC03419.jpg
DSC03427.jpg
DSC03439.jpg
DSC03447.jpg