Detail | Česká televize uvede film PIKNIK

Česká televize uvede film PIKNIK

01.jpg
23. 2. 2014  
Natáčení probíhalo v Památníku Vojna Lešetice

Česká televize uvede v neděli 23. února 2014 večer od 20.00 hodin na ČT1 nový film s názvem Piknik, na téma vyrovnávání se s minulostí. Jeho natáčení probíhalo v Památníku Vojna, pobočce Hornického muzea Příbram, pod režijním vedením Hynka Bočana v srpnu loňského roku.

Hlavními postavami filmu je devět starých mužů – bývalých politických vězňů, kteří se po letech sjíždějí na piknik. Nemoci se jim ne­vyhýbají, ale to nejdůležitější jim zůstalo – nezdolná mysl a smysl pro humor. Staré pány doprovází vždy někdo z rodiny, včetně nejmladší gene­race. Piknik to není obyčejný, i když se koná na obyčejné louce. Louka totiž leží blízko bývalého vězeňského tábora Vojna, kde ti dnešní starci strávili nejlepší léta svého života. Z těch dob je váže k sobě těžkými osudy prověřené přátelství, v němž by nikdo ze zúčastněných nečekal trhlinu. Ale trhlina tu existuje – ze zpřístupněných archivů tehdejší státní bezpečnosti zjis­tili, že někdo z nich v lágru udával ty druhé. A na tomto dvoudenním pikniku mají za podezřením udělat defini­tivní tečku a dozvědět se jméno udavače.

Odborným poradcem ke scénáři Jiřího Stránského byl František Zahrádka. Herecky se na filmu podílí známé a oblíbené osobnosti, například Leopold Haverl, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Luděk Munzar, Petr Nárožný, František Němec, Vlastimil Trojan, Oldřich Vlach, ze svého domova v Los Angeles speciálně na toto natáčení přiletěl Jan Tříska. V ženských rolích se představí mimo jiné Tereza Bebarová, Iva Janžurová, Jaroslava Obermaierová, Dana Syslová, Emília Vášáryová či Lenka Vlasáková.

Více zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10430569244-piknik/

Foto: Markéta Jankovská

 

Fotogalerie

02.jpg
04.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg