Detail akce | Skanzen Vysoký Chlumec: Vznik a dvě desetiletí budování Muzea vesnických staveb

Skanzen Vysoký Chlumec: Vznik a dvě desetiletí budování Muzea vesnických staveb

foto 1.jpg
4. 5. 2021 – 13. 6. 2021 Městské muzeum Sedlčany  
Výstava v Městském muzeu Sedlčany ukazuje vznik a zejména proces budování Muzea vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci u Sedlčan v letech 2000 – 2020. Ve výběru jsou představeny nejzajímavější obytné, technické a hospodářské stavby transferované do skanzenu především ze Sedlčanska a Voticka. Lidová architektura regionu je zastoupena i národopisnými kresbami z fondů Městského muzea Sedlčany a Muzea Podblanicka.

Významnou součástí výstavy je rovněž instalace interiéru vesnického obydlí na Sedlčansku z poloviny 19. století ze sbírek Městského muzea Sedlčany a Hornického muzea Příbram. Sbírkotvorná činnost skanzenu Vysoký Chlumec je představena četnými etnografickými předměty, které zastoupí ve výběru interiérovou náplň stálých expozic jednotlivých staveb ve skanzenu.

Cílem výstavy je v jistém komplexu představit více než 20 let budování Muzea vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci a zároveň nastínit doprovodné programy, prezentaci jednotlivých skupin sbírek a zaměření stálých expozic tohoto skanzenu do budoucna.

Na výstavě spolupracovalo Hornické muzeum Příbram, Městské muzeum Sedlčany a Muzeum Podblanicka.

Vstupné dobrovolné.


Návštěvní doba:

duben-květen: út-pá: 9-12 a 13-16, so: 9-12, ne: 13-16     

červen: út-ne: 9-16 (St do 17)

 

Fotogalerie

foto 2.jpg
foto 3.jpg
foto 4.jpg