Detail akce | Prokopská pouť

Prokopská pouť

prokopska_pout_-_pruvod_u_sevcinskeho_dolu_jpg.jpg
7. 7. 2019 Ševčinský důl  vhodné pro děti
30. ročník slavné hornické pouti, průvod krojovaných horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše a dobové scénky v areálu muzea na počest 440. výročí udělení titulu královského horního města Příbrami.

V neděli 7. 7. 2019 se uskuteční 30. ročník slavné hornické Prokopské pouti. Od 9 hodin se návštěvníci mohou těšit na průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, poté polní mše a další bohatý program. V Od 9 hodin  průvod krojovaných horníků a hutníků s mezinárodní účastí a polní mše. Od 14 hodin se na nádvoří Ševčinského dolu odehrají dobové scénky vztahující se k výročí 440 let od povýšení Příbrami na královské horní město císařem Rudolfem II. Tomuto jubileu bude věnován také doprovodný program, jehož součástí bude mimo jiné vystoupení šermířů ze souboru Adorea a scénka s příjezdem císaře Rudolfa II. v podání Malého svatohorského divadélka. Vstup do jednotlivých expozic muzea za symbolickou 1 Kč.


Jedná se o největší a nejslavnější českou hornickou pouť, kterou každoročně doprovázejí různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce a staročeské trhy. Počátky pouti sahají hluboko do minulosti, kdy příbramští havíři oslavovali svého patrona sv. Prokopa. Tradice pouti byla obnovena v roce 1990 a dnes se jí účastní horníci a hutníci nejenom z České republiky, ale též zástupci partnerských báňských měst, hornických spolků a těžařských organizací z dalších zemí Evropy.

 

Fotogalerie

05 - Hornické muzeum Příbram - Prokopská pouť.jpg
Vynikající šermířský spolek Adorea vystoupí na Prokopské pouti
Vynikající šermířský spolek Adorea vystoupí na Prokopské pouti
Vynikající šermířský spolek Adorea vystoupí na Prokopské pouti