Detail akce | Představení Divadla Dagmar připomenou neblahé osudy politických vězňů

Představení Divadla Dagmar připomenou neblahé osudy politických vězňů

Těším se, že mi brzy napíšeš.jpg
16. 11. 2016 – 17. 11. 2016 Památník Vojna Lešetice, Gymnázium pod Svatou Horou  
Díky projektu Gymnázia pod Svatou Horou – Malé svatohorské divadélko 2016 se mohou příbramští těšit na divadelní hody. Ve dnech 16. a 17. listopadu proběhne ve spolupráci s Hornickým muzeem Příbram festival Divadla Dagmar.

Divadlo Dagmar je otevřené společenství profesionálních umělců, které vede pedagožka DAMU, režisérka a herečka Hana Franková. Představení Divadla Dagmar patří k jedněm z nejvíce oceňovaných na přehlídkách mladých a experimentálních divadel. Jejich poetika je nevtíravá a rozhodně se jedná o představení, která je možné označit nálepkou „Pro náročného diváka".

Festival Divadla Dagmar se uskuteční za finanční podpory města Příbram. Rezervace nutná: bilekt@gshpb.cz


V Památníku Vojna Lešetice se odehrají ve středu 16. listopadu dvě představení:

19.00 Těším se, že mi brzy napíšeš…

Scénická koláž z příběhů žen, vězněných komunistickým režimem. Textová struktura koláže vycházela z těchto knih a dokumentů - Tomáš Bursík: Ztratily jsme mnoho času...Ale ne sebe!, Růžena Vacková: Ticho s ozvěnami, Božena Kuklová-Jíšová: Krásná němá paní, Václav Vaško: Dům na skále, Antonie Hofmanová: Žijeme jen jednou, Dagmar Šimková: Byly jsme tam taky, Jana Roubíková-Švehlová: Dcery nepřátel státu, Ondřej Bratinka, Martin Boštík: Zkouška odvahy, příběhy nezletilých politických vězňů 50. let, Lenka Reinerová: Všechny barvy slunce a noci, Pavol Rankov: Matky, Adam Drda: Naději jsem za komunismu nepěstovala, Proces s vedením záškodnického spiknutí proti republice /Ministerstvo spravedlnosti, červen 1950/.

Hrají: Marcela Hadravová, Magdaléna Hniličková, Petra Hynčíková, Tereza Pachtová, Naďa Pajanková, Ivana Sedláčková, Jana Wertigová

Režie: Hana Franková

20.30 Pocit nočního vlaku

Pět situací pěti dvojic spojuje v čase a prostoru jízda nočním vlakem na trase Praha-Osvětim. Metaforická koláž plná tísnivé atmosféry, agrese a nemožnosti porozumění mezi lidmi.
Tento dramatický text Radka Malého byl v roce 2006 oceněn čestným uznáním v soutěži Alfreda Radoka a Cenou Českého rozhlasu 3 Vltava. V roce 2007 byl realizován Českým rozhlasem jako rozhlasová hra v režii Hany Kofránkové. Knižně vyšel v roce 2008 v nakladatelství Větrné mlýny v edici Současná česká hra.

Hrají: Hana Franková, Tereza Pachtová, Jan Hnilička, Hynek Chmelař

Režie: Magdaléna Hniličková


Druhý festivalový den proběhne na Gymnáziu pod Svatou Horou v Příbrami:

19.00 Mezi dvojím zasyčením kosy

Karlovarské pověsti podle knihy Zdeňka Šmída Strašidla a krásné panny.

Hrají: Hana Franková

20.30 My zvířata

Scénické čtení z knihy My zvířata. Románový debut Justina Torres. Jeho kniha není nijak rozsáhlá, ale co chybí na délce, to dohání autor intenzitou, jeho věty jsou vycizelované, zahuštěné a úsporné. Příběh vypráví o dětství a rané pubertě tří bratrů z poněkud dysfunkční rodiny. Vyprávění sleduje především osud nejmladšího chlapce a kromě jímavého líčení dětského světa a bezmála sociologické sondy do prostředí chudého amerického předměstí se zaměřuje především na dětské a adolescentní hledání vlastní sexuality.

Hrají: Jan Hnilička, Jan Mrázek, Martin Šíp

Režie: Hana Franková


Reportáž z akce zde:

 

Fotogalerie

Plakát 1.jpg
Plakát 2.jpg
Plakát 3.jpg
Plakát 4.jpg