Detail akce | Poezie březohorského historického podzemí

Poezie březohorského historického podzemí

c.jpg
11. 6. 2016 – 30. 12. 2016 Březové Hory – Anenský důl  
Výstava uměleckých fotografií Miroslava Zelenky, které zachycují historické podzemí, je k vidění v kulturně vzdělávacím centru v areálu dolu Anna.

Platí běžná návštěvní doba. Vstupné: dospělí 10 Kč; děti, studenti, senioři 5 kč.

Miroslav Zelenka se profesně zabývá grafikou a fotografie je tak činností přirozeně doplňkovou ke grafice. Nejčastějšími objekty jeho zájmu jsou lidé, sakrální památky reprezentované zvony, brdská krajina a v neposlední řadě pak také krajina podzemní.

Podzemní prostory zaplněné hutnou tmou skrývají nesmírnou krásu, jež je do zdejší masy kamene trvale otištěna mnoha generacemi těch, kteří zde prožili část svého života; a mnozí z nich již nikdy nevyfárali. A právě tento pohled na ono velké dílo našich předků přispívá k autorově velké inspiraci podzemím.

Dokumentování důlních děl se Miroslav Zelenka věnuje řadu let a dokáže jejich tajuplnou atmosféru zachytit s nebývalou poetikou. Z početné kolekce jeho snímků byly vybrány ty, které zachycují podzemí březohorského důlního revíru se zaměřením na blízké okolí dolu Anna. Díky těmto snímkům budou návštěvníci moci spatřit také místa, která jsou pro ně v rámci prohlídek nepřístupná. 

 

Fotogalerie

D.jpg