Detail akce | Osobnosti Středočeského kraje 2008

Osobnosti Středočeského kraje 2008

medaile.jpg
28. 9. 2008 Jemniště  
Ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl vyznamenán Medailí Středočeského kraje.

Řediteli Hornického muzea Příbram PaedDr. Josefu Velflovi byla udělena medaile za propagaci Středočeského kraje a významný podíl na popularizaci dějin regionu.

Josef Velfl, historik, se od roku 1979 profesionálně zabývá historií Příbramska 19. a 20. století, dějinami hornictví a hutnictví, montánními památkami, báňským muzejnictvím, problematikou válečných událostí a odbojovým hnutím v regionu. Je externím spolupracovníkem Muzea třetího odboje Příbram a spolupracoval též s Ústavem pro soudobé dějiny Akademie věd ČR v letech 1990 až 1995. Podílel se významnou měrou na mnoha domácích i zahraničních výstavách s báňskou tématikou.

Medaile a plakety Středočeského kraje předal v neděli 28. září 2008 na zámku Jemniště hejtman Středočeského kraje Ing. Petr Bendl čtyřiadvaceti osobnostem nebo jejich zástupcům. Obě vyznamenání jsou symbolickým oceněním mimořádných lidských činů, celoživotní práce či mimořádných zásluh obyvatel Středočeského kraje na rozvoji regionu. Z historicky prvního předávání by se měla stát tradice, která by se opakovala vždy v září v Den české státnosti. Návrhy na vyznamenání předložili krajští zastupitelé, podmínkou bylo to, aby nominovaní měli vazbu ke středním Čechám.

Do soutěže o návrh medaile a plakety se zapojili významní čeští medailéři, mezi nimiž zvítězil návrh Jakuba Vlčka. Obě ocenění znázorňují znak kraje a reliéf regionu s vyznačenými 26 obcemi s rozšířenou působností.

 

Fotogalerie

oceneni02.jpg
pametni_list.jpg