Detail akce | Online koncert skupiny Wohnout

Online koncert skupiny Wohnout

Strojovna dolu Anna s parním těžním strojem Breitfeld & Daněk z roku 1914. Foto: Christian Bedeschinski
6. 12. 2020 Online  
Bronzová adventní neděle 6. prosince 2020 nabídne od 18 hodin ve strojovně dolu Anna v Hornickém muzeu Příbram online koncert přední rockové kapely Wohnout spojený se slavnostní prezentací nové knihy historika a ředitele Hornického muzea Příbram Josefa Velfla s názvem „Památky Příbrami v obrazech“.

Koncert bude přenášen přes facebook, youtube a TV Fonka.

Odkaz na přenos zde:

Informace o skupině Wohnout včetně odkazů na její sociální sítě zde.


Památky Příbrami v obrazech

Nestává se tak často, aby se knižní titul regionálního zaměření dočkal třetího vydání. U publikace Památky Příbrami v obrazech se to podařilo. Impulz k jejímu vzniku dal před více než 20 lety tehdejší místostarosta Příbrami Vladimír Vepřek. Následovalo bezmála desetileté úsilí autora detailně zpracovat poměrně rozsáhlou pramennou základnu, která v podstatě poprvé podrobně mapuje zdejší umělecké a historické památky, od těch všeobecně známých, jako je Svatá Hora, kostel sv. Jakuba, Zámeček-Ernestinum, objekty prohlášené národní kulturní památkou v rámci Hornického muzea Příbram, až po ty méně známé, nemovité i movité.

Prvního vydání se Velflova kniha dočkala roku 2008, druhého před čtyřmi lety a nyní míří za čtenáři její doplněné a aktualizované třetí vydání. V reprezentativním provedení s trojjazyčnými textovými mutacemi knihu vydalo Město Příbram. Obsahuje 50 kapitol na 204 stranách textu s 320 vyobrazeními historických i novodobých fotografií od 24 autorů v čele s Františkem Vaisem, množství plánů, map a kreseb, vše v pečlivé grafické úpravě Jana Čáky. Kvalitní práci odvedla též grafická studia Milana Joba a ALFA reklama Petra Šefra. Finální polygrafickou podobu dal knize PBtisk, a. s. Příbram. A výběr místa její prezentace nebyl nahodilý, vždyť o národní kulturní památce – parním těžním stroji dolu Anna je v publikaci rovněž samostatná kapitola.