Detail akce | Od 1. 6. jsou otevřené všechny trasy s omezenou kapacitou

Od 1. 6. jsou otevřené všechny trasy s omezenou kapacitou

1. 6..jpg
1. 6. 2021 – 30. 6. 2021 Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum zlata Nový Knín, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota  
Dle usnesení vlády ze dne 24. 5. 2021 č. 485 jsou od 1. 6. umožněny skupinové prohlídky s průvodcem. Díky tomu se mohou otevřít všechny trasy Hornického muzea Příbram včetně podzemí. Prohlídky jsou však kapacitně omezeny na maximálně 9 návštěvníků ve skupině. V případě zájezdů a škol je možné uskutečnit prohlídky o kapacitě až 29 osob – v tom případě je však nutné doložit potvrzení o negativním testu, očkování nebo prodělání nemoci (detaily po rozkliknutí).

V případě prohlídek pro jednotlivce a rodiny (skupiny o maximálně 9 návštěvnících) není nutné dokládat potvrzení o očkování, testování či prodělání nemoci.


V případě prohlídek pro skupiny o 10 – 29 návštěvnících (školy, zájezdy) je nutné, aby všichni členové skupiny splnili jednu z podmínek:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • doložit negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin (lze prokázat potvrzením zaměstnavatele o provedení samotestu či čestným prohlášením),
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • doložit aplikaci alespoň první dávky očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní.

Během návštěvy muzea dodržujte dvoumetrové rozestupy, a to jak v expozici a v podzemí, tak i ve venkovních prostorách. Vstup bude umožněn pouze osobám s respirátorem (FFP2/KN95). Před vstupem bude k dispozici dezinfekční prostředek, který prosím použijte. Respektujte pokyny a doporučení personálu.


Platí standardní vstupné.

Návštěvní doba: úterý–pátek 9–17 hodin; sobota–neděle 9–18 hodin