Detail akce | Muzejní noc v Hornickém muzeu Příbram

Muzejní noc v Hornickém muzeu Příbram

Foto: Martin Zoubek
20. 5. 2017 Ševčinský důl, důl Vojtěch  vhodné pro děti
Netradiční prohlídky hornických památek. Součástí pestrého programu budou představení s havířskou tematikou pro děti i dospělé a hudební vystoupení známé skupiny Ginevra.

18:00 Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou: Hrátky s čertem (Ševčinský důl)
19:30 Divadelní soubor Zázraky se dějí: Přátelé z podzemí (důl Vojtěch)
20:00 Koncert skupiny GINEVRA (Ševčinský důl)

Noční prohlídky podzemí dolu Vojtěch každou celou hodinu
Jízda hornickým vláčkem po povrchu
Vybrané expozice a výstavy otevřeny - včetně ochozu věže Ševčinského dolu s vyhlídkou na okolí

Konec ve 23:00


Muzejní noc bude zahájena v 18 hodin, kdy ve strojovně Ševčinského dolu vystoupí Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou s představením Hrátky s čertem na motivy hry příbramského rodáka Jana Drdy. Ve 20 hodin se areálem rozezní balady i veselé skočné písničky populární příbramské skupiny Ginevra, která nás přenese do dob dávno minulých, do středověku, jímž je její tvorba inspirovaná. Návštěvníci si v průběhu celého večera budou moci prohlédnout expozice věnující se hornické historii a mineralogii Příbramska či vystoupat na ochoz šachetní věže, odkud se jim naskytne pohled na široké okolí. Dalším zpestřením budou nepochybně jízdy oblíbeným hornickým vláčkem, který zároveň pasažéry přiblíží k druhému dějišti Muzejní noci, dolu Vojtěch.

Na dole Vojtěch budou v každou celou hodinu začínat prohlídky historického podzemí, a to 330 m dlouhé Vodní štoly Anna z 18. století. Po celou noc bude možné zhlédnout výstavy prezentované v cáchovně tohoto dolu: první z nich je věnovaná mimořádnému objevu dvou nových minerálů, které získaly dle místa nálezu názvy příbramit a bytízit, druhá prostřednictvím více než 40 fotografií představuje česko-bavorskou část svatojakubské poutní cesty.  V šachetní budově budou příchozí moci obdivovat nádhernou industriální architekturu, zahrát si stínové divadlo nebo se od 19:30 pobavit u divadelního pásma na hornické motivy s názvem Přátelé z podzemí z dílny souboru Zázraky se dějí.

Vstupné: Ševčinský důl 20 Kč, důl Vojtěch 5 Kč

Stánkový prodej s občerstvením - pivo bude čepovat Pivovar Podlesí


 

Fotogalerie

muz noc 3.jpg