Detail akce | Magdalena a barvy v domě s červenou hvězdou

Magdalena a barvy v domě s červenou hvězdou

obrazy1.května2012 005-001.jpg
1. 5. 2017 – 29. 10. 2017 Muzeum Špýchar Prostřední Lhota  
Jindy stinný prostor pod střechou špýcharu s křižovnickou hvězdou ve štítě prozáří pestré barvy obrazů Magdaleny A. Kolářové. V sobotu 13. 5. se od 16 hodin uskuteční přátelské setkání s autorkou.

Magdalena Anael Kolářová (*1965, Příbram) studovala v Praze, nejprve střední polygrafickou školu, pak Akademii výtvarných umění. Téměř celý život se věnuje pedagogické činnosti. Vyučuje v ZUŠ Příbram výtvarný obor – mimo běžně vyučované techniky seznamuje děti i dospělé s meditační tvorbou a automatickou kresbou. Již několik let pořádá letní akce, např. Odpočinek s kresbou, na níž se modeluje, kreslí, maluje, medituje, cvičí či relaxační pobyty u moře, propojené s automatickou kresbou, cvičením, intuitivním tancem, bubnováním a zpíváním. V poslední době píše knihy s duchovní tématikou.

Magdalena Kolářová má trochu jiný úhel pohledu na svět. A to je dobře, protože jinak by nemohla vznikat její osobitá díla – ať už se jedná o malbu olejem inspirovanou jejími momentálními životními etapami, kde se prolíná realistická malba s abstrakcí, automatickou kresbu, léčivé obrázky, šamotové sochy zobrazující anděly a zvířata, obrazy vytvářené pastelem nebo fotografie zachycující úseky přírody, setkání člověka s přírodou i portréty lidí a oblíbených zvířat.

 

Fotogalerie

DSC02097.jpg
lkl2.jpg