Detail akce | Komentované procházky po Březových Horách

Komentované procházky po Březových Horách

Pohled na Příbram - Čáka.jpg
10. 9. 2016 Březové Hory – Ševčinský důl  
V sobotu 10. 9. 2016 pořádá Hornické muzeum Příbram při příležitosti Dnů evropského dědictví komentované procházky po Březových Horách.

Obdivujeme industriální architekturu šachetních budov a nesmírně důmyslnou podzemní infrastrukturu, mnohdy však opomíjíme místa, která se krčí v jejich stínu; přitom představovala neodmyslitelnou součást zdejší báňské činnosti a života havířských rodin.

Právě tato místa příchozí zájemci spolu s průvodcem navštíví a budou tak mít možnost nahlédnout na jedinečné urbanistické a architektonické dílo ze zcela jiné perspektivy než při běžných prohlídkách muzejních expozic. Procházky začínají v 11, 13 a 15 hodin v areálu Ševčinského dolu, trvají přibližně 90 minut. Vstupné činí symbolických 5 Kč.

Součástí speciální nabídky Hornického muzea Příbram na sobotu je zvýhodněné vstupné do všech expozic rovněž za 5 Kč. Návštěvníci se mohou těšit na například na obří vodní kolo dolu Drkolnov, jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou, zážitkové putování podzemím dolu Anna a Vojtěch, historické parní stroje či jedinečný výhled na okolí z ochozu věže Ševčinského dolu.