Detail akce | Kamenožrout

Kamenožrout

kamenozrout_logo.jpg
17. 12. 2013 – 31. 3. 2014  
Geologický korespondenční seminář Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Cílem Kamenožrouta je seznámit žáky s fascinujícím světem geologie a představit jim spoustu praktických přírodovědných a technických odvětví, ve kterých geologie nachází své využití. Je určený středoškolákům, případně i mladším zájemcům o geovědy. Úlohy korespondenčního semináře vycházejí v zimním a letním kole (na řešení mají žáci zpravidla 4 měsíce). Účast v korespondenčním semináři, stejně jako i v ostatních soutěžích a aktivitách organizovaných Kamenožroutem, je bezplatná.
Aktuálně začalo zimní kolo 2. ročníku korespondenčního semináře Kamenožrouta. Vypracované úlohy mohou žáci zasílat prostřednictvím emailu do 31. března 2014.
Nejlepší řešitelé úloh budou odměněni nejen přijetím na studium kteréhokoliv geologického oboru Univerzity Karlovy v Praze bez přijímacích zkoušek, ale i hodnotnými věcnými cenami s geologickou tématikou.
Kromě korespondenčního semináře dvakrát ročně mají žáci možnost zapojit se i do nové soutěže Fotokniha, což je méně náročná soutěž s cílem přiblížit žákům svět geologie zábavnou formou. Fotokniha vychází každý měsíc a nejlepší řešitelé mohou vyhrát zajímavé ceny s geologickou tématikou. Taktéž každý měsíc organizujeme v Praze paleontologické přednášky, které s cílem zprostředkovat je co nejširšímu publiku nahráváme a jejich videozáznamy najdete na YouTube. Na našich webových stránkách také najdete výukové materiály pro učitele základních a středních škol týkající se geologie, informace o našich letních geologických a paleontologických terénních exkurzích a mnoho dalšího ze světa geologie.

Více na http://kamenozrout.cuni.cz

Leták ke stažení