Detail akce | Jarní prázdniny v Hornickém muzeu Příbram

Jarní prázdniny v Hornickém muzeu Příbram

04 - Hornické muzeum Příbram - Důl Anna (zaražený .jpg
4. 2. 2020 – 7. 2. 2020 Hornický skanzen Březové Hory  vhodné pro děti
Komentované prohlídky, zábavný kvíz, výtvarné dílny a další program pro děti i dospělé.

Na jarní prázdniny připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý program pro celou rodinu. Prohlídku Ševčinského dolu si mohou návštěvníci zpestřit zábavným kvízem s hornickou tematikou, v hornickém domečku čekají děti výtvarné dílny. Ukážeme si, že lidé žili v minulosti sice skromně, ale i přesto se rádi obklopovali krásnými věcmi – malovaným nábytkem, nádobím, látkami a nelitovali námahy ani na takové detaily, jako ručně ryté knoflíky. Vhodné pro děti ve věku 5 -12 let.

Kvíz bude k dispozici od 9 do 16 hodin.

Dílny v hornickém domku můžete navštívit od 10 do 15 hodin za symbolické vstupné 10 Kč.


Milovníci podzemí si jistě nenechají ujít jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou či prohlídku vodní štoly na dole Vojtěch. Děti i dospělé určitě okouzlí také monumentální historické parní těžní stroje nebo nádherná vyhlídka na panorama Brd z ochozu šachetní budovy Ševčinského dolu, v jehož areálu je mimo jiné k vidění rozsáhlá sbírka minerálů.

Otevřen bude i Památník Vojna Lešetice, pobočka Hornického muzea Příbram. Areály muzea na Březových Horách i Památník Vojna lze navštívit od úterý do pátku od 9 do 16 hodin, poslední prohlídky začínají v 15 hodin.

Ve dnech 3. 2.–7. 2. a  10. 2.–14. 2. 2020 od 9 do 16 hodin bude mimořádně otevřena také další pobočka Hornického muzea Příbram, a to Muzeum zlata Nový Knín, kde bude kromě běžných prohlídek připraven také doprovodný program.