Detail akce | Hornické muzeum Příbram přivítalo zástupce předních technických muzeí Evropy

Hornické muzeum Příbram přivítalo zástupce předních technických muzeí Evropy

P7290793.jpg
24. 7. 2020 – 29. 7. 2020  
Hornické muzeum Příbram, příspěvkovou organizaci Středočeského kraje, navštívila dne 24. 7. 2020 delegace pracovníků jednoho z nejvýznamnějších technických muzeí v Evropě, Vestfáslského industriálního muzea v Dortmundu v SRN vedená Christianem Bedeschinskim, se kterým příbramské muzeum již řadu let spolupracuje.

Návštěva se uskutečnila v souvislosti se zájmem německých partnerů publikovat koncem letošního roku na stránkách jimi vydávaného odborného recenzovaného časopisu s názvem Industriekultur studii zpracovanou ředitelem HM Příbram Josefem Velflem o historii hornictví a hutnictví na Příbramsku.

Dne 29. 7. 2020 přivítalo HM Příbram vědecké pracovníky ze Zemského technického muzea v Mannheimu v SRN, manžele Alberta Gieseler a Margarett Prasetyani Gieseler, mezinárodně uznávané specialisty na historické těžní stroje. V doprovodu ředitele Josefa Velfla, jeho zástupce Milana Kardy a pracovníka pro zahraniční styk Ulricha Haaga obdivovali mimo jiné parní těžní stroje v březohorském dole Anna a Vojtěch, dřevouhelnou huť Barbora v Jincích a také nově budovanou pobočku muzea Uranový důl Bytíz, technické památky Středočeského kraje, jejichž význam přesahuje hranice regionu i ČR.