Detail akce | Hornické muzeum Příbram otevírá 3. 12. brány návštěvníkům

Hornické muzeum Příbram otevírá 3. 12. brány návštěvníkům

máme otevřeno od 3. 12..jpg
3. 12. 2020 – 13. 12. 2020 Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice, Muzeum zlata Nový Knín  vhodné pro děti a školy
Hornické muzeum Příbram bude otevřeno od čtvrtka 3. 12. 2020. Kapacita jednotlivých prohlídek je omezena na 9 návštěvníků. Před plánovanou návštěvou muzea raději zkontrolujte aktuální stav na našich internetových stránkách. Další informace po rozkliknutí.

Otevírací doba

úterý – pátek 9 16 hodin (poslední prohlídky začínají v 15 hodin)


Během návštěvy muzea dodržujte dvoumetrové rozestupy, a to jak v expozici a v podzemí, tak i ve venkovních prostorách. Vstup bude umožněn pouze osobám s rouškou či jiným prostředkem k zakrytí nosu a úst. Před vstupem je k dispozici dezinfekční prostředek, který prosím použijte. Respektujte pokyny a doporučení personálu.


Kromě stálých expozic a prohlídek podzemí se můžete těšit na akce a výstavy spojené s vánočním obdobím.

Od neděle 5. 12. mohou zájemci o místní tradice zavítat na výstavu Příbramské betlémy, kterou Hornické muzeum Příbram prezentuje v Galerii Františka Drtikola. Výstavu betlémů je možné zhlédnout také v pobočce Muzeum zlata Nový Knín.

Od pondělí 7. 12. do pátku 18. 12. se koná akce Vánoce v hornickém domku – letos je kvůli epidemiologické situaci pojata poněkud odlišněji, kouzelná atmosféra hornického obydlí však rozhodně chybět nebude. Všední dny jsou vyhrazené pro školní skupiny, víkend 12. 12.–13. 12. pro širokou veřejnost. Předchozí rezervace termínu je vzhledem k omezené kapacitě prohlídek NUTNÁ.

Ve stejném termínu bude připravena také ukázka pracovního Štědrého dne – tzv. Štědrovečerní šichta, jejíž součástí je jízda důlním vláčkem slavnostně vyzdobenou Prokopskou štolou. Všední dny jsou vyhrazené pro školní skupiny, víkend 12. 12.–13. 12. pro širokou veřejnost. Doporučujeme předchozí rezervaci.

Výjimečné prosincové prohlídky Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočky muzea, přiblíží atmosféru lidových Vánoc v 19. a na začátku 20. století..

Uvedené výstavy a akce se uskuteční pouze v případě, pokud bude epidemické riziko na stupni 3 nebo nižším.