Detail akce | Hornické muzeum Příbram již pojedenácté vítalo 100 000. návštěvníka

Hornické muzeum Příbram již pojedenácté vítalo 100 000. návštěvníka

2.jpg
13. 12. 2017 Březové Hory - důl Anna  
Od roku 2007 Hornické muzeum Příbram každoročně vítá více než 100 000 platících návštěvníků a závěr roku 2017 nebyl výjimkou.

Ve středu 13. 12. 2017 se oním jubilantem stala žákyně 2. třídy ZŠ Ořech u Prahy Adélka Jandáčková, která si spolu se svými spolužáky z této slavnostní události vedle památeční vstupenky a dárkového balíčku odnesla také neopakovatelný zážitek. Při slavnostním předávání v cáchovně dolu Anna byli vedle představitelů muzea v čele s ředitelem Josefem Velflem také dva zástupci zřizovatele, Středočeského kraje, a to radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička a předseda Výboru pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Zdeněk Štefek, dále pak ředitel o. z.  Správy uranových ložisek s. p. DIAMO Zbyněk Skála, reprezentující hlavního partnera muzea, a starosta města Příbram Jindřich Vařeka.

Po tomto slavnostním ceremoniálu se děti vypravily do tajuplného podzemí březohorských dolů, kde  pro ně pracovníci muzea připravili interaktivní program s názvem Štědrovečerní šichta v Prokopské štole.


 

Fotogalerie

1.jpg
3.jpg