Detail akce | Hornické muzeum online

Hornické muzeum online

připravujeme online muzeum - zima2.jpg
18. 12. 2020 – 30. 4. 2021 Online  
Hornické muzeum Příbram je sice v souvislosti s pandemií koronaviru uzavřeno veřejnosti, se svými příznivci však zůstává i nadále v kontaktu. Co vše jsme pro vás připravili?

Na podzim jsme zpřístupnili online výstavu s názvem 17. listopad 1939 a 1989 na Příbramsku formou videí s bohatou fotodokumentací. Pobočka Muzeum zlata Nový Knín rovněž přistoupila k online prezentaci výstavy betlémů, a to skrze videoreportáže a fotogalerie na svém facebooku.

Velký ohlas na podzim vzbudil krátký poutavý film věnovaný Dušičkám na počátku 20. století. Téma už sice není aktuální, nicméně díky tomuto snímku můžete nahlédnout do původního hornického obydlí, které je za běžného stavu součástí prohlídkového areálu A (Ševčinský důl). Video je stále ke zhlédnutí na našich webových nebo facebookových stránkách.


Další zajímavý obsah se připravuje a v nadcházejících dnech a týdnech bude průběžně zveřejňován na internetových a facebookových stránkách muzea. Plánované akce, které se bohužel nemohou uskutečnit, se budeme rovněž snažit přiblížit v online podobě.


Zmeškali jste náš loňský informacemi a fotografiemi nabitý seriál? Neváhejte se pustit do studia poznatků z oblasti historie, geologie, archeologie, etnografie, zoologie či botaniky na našem facebooku nebo webu.


Pokud se chcete do muzea vydat na dálku prostřednictvím televizních pořadů, klikněte zde.  Na návštěvu muzea se můžete navnadit také v přiloženém videu.