Detail akce | Hornické muzeum online

Hornické muzeum online

připravujeme online muzeum - zima2.jpg
18. 12. 2020 – 30. 4. 2021 Online  
Hornické muzeum Příbram je sice v souvislosti s pandemií koronaviru uzavřeno veřejnosti, se svými příznivci však zůstává i nadále v kontaktu. Co vše jsme pro vás připravili?

ONLINE VÝSTAVY

Muzeum zpřístupnilo online výstavu s názvem 17. listopad 1939 a 1989 na Příbramsku formou videí s bohatou fotodokumentací. Zájemci o historii nepřijdou ani o výstavu věnovanou poslední bitvě 2. světové války  v Evropě u Slivice na Příbramsku - v online podobě je ke zhlédnutí zde.


KRÁTKÉ FILMY

Velký ohlas vzbudily krátké filmy přibližující život lidí na Příbramsku na konci 19. a počátku 20. století. První z nich je věnován Dušičkám na počátku 20. století, druhý méně známým velikonočním zvykům. Témata už sice nejsou aktuální, nicméně díky snímkům můžete nahlédnout do původního hornického obydlí, které je za běžného stavu součástí prohlídkového areálu A (Ševčinský důl). Ke zhlédnutí níže a na našem facebooku.


ZAJÍMAVOSTI Z MUZEA A AKCE ZPROSTŘEDKOVANÉ ONLINE

Další zajímavý obsah se připravuje a v nadcházejících dnech a týdnech bude průběžně zveřejňován na internetových a facebookových stránkách muzea. Plánované akce, které se bohužel nemohou uskutečnit, se budeme rovněž snažit přiblížit v online podobě. Tematický obsah na facebooku zveřejňuje také naše pobočka Muzeum zlata Nový Knín.


Zmeškali jste informacemi a fotografiemi nabitý seriál, který jsme připravili na jaře 2020? Neváhejte se pustit do studia poznatků z oblasti historie, geologie, archeologie, etnografie, zoologie či botaniky na našem facebooku nebo webu.

Pokud se chcete do muzea vydat na dálku prostřednictvím televizních pořadů, klikněte zde.  Na návštěvu muzea se můžete navnadit také v přiloženém videu.