Detail akce | Galerie ORBIS PICTUS: EUROPA v roce 2015

Galerie ORBIS PICTUS: EUROPA v roce 2015

logo-ope.jpg
11. 7. 2015 – 29. 9. 2015 Památník Vojna Lešetice  
Výstava výtvarných děl Milady Volákové–Mojsejové, Kateřiny Mojsejové, Martina Micky, Vladimíra Svozila a Luďka Kolouška.

Seznam vystavujících výtvarníků v Galerii OPE v roce 2015

11.7. – 7.8. 2015

Milada Voláková–Mojsejová obrazy

Kateřina Mojsejová – obrazy

Příbramské výtvarnice zabývající se malbou i grafikou. Jejich díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v tuzemsku i zahraničí.

8.8 – 28.8. 2015

Martin Micka obrazy, sochy

Martin Micka (1962) je absolventem Lidové školy umění (akad. soch. Olga Vohnoutová), vyučen v oboru reprodukční grafik-fotograf. Od roku 1996 člen Asociace jihočeských výtvarníků. Zabývá se malbou (figurální stylizace), kresbou, grafikou a plastikou.

29.8 – 18.9. 2015

Současně:

Vladimír Svozil – obrazy

Vladimír Svozil, výtvarník, malíř, zakládající člen Prácheňské umělecké besedy (PUB). Expresionistická malba, obrazy mají vždy několik myšlenkových vrstev. Mou snahou je, aby obraz promlouval dlouhodobě, ne jen na první zhlédnutí. Zdánlivě jednoduchá témata tak mohou opakovaně přinášet intenzivní pocity, prožitek vcítění a souznění.

a Luděk Koloušek – obrazy

Luděk Koloušek (1963) se věnuje malbě, v níž vychází ze svých pocitů a představ se snahou zachytit, co nás přesahuje, co existuje mimo naší realitu. Autor si vytváří tzv. zvukové rezonance - dlouhé ambientní hudební plochy, které mu pomáhají dostat se do tvořivého klidu a začít malovat. V poslední době klade do popředí hlavně intuici, kde chybí konkrétní tvary vytváří intuitivní krajiny.