Detail akce | Folklorní den

Folklorní den

Plzeňský malý lidový soubor.jpg
16. 7. 2016 Skanzen Vysoký Chlumec  
Vystoupení Plzeňského malého lidového souboru ve Skanzenu Vysoký Chlumec.

Vystoupení se uskuteční od 14 do 16 hodin. Jednotné vstupné 30 Kč.

Plzeňský malý lidový soubor je skupina muzikantů a zpěváků, která se vytvořila v roce 2009 kolem upravovatele lidových písní a tanců Miroslava Šimandla, známého svým působením nejen na pódiích, ale i na vlnách Českého rozhlasu Plzeň. Soubor tvoří mladí lidé, převážně posluchači či absolventi Konzervatoře Plzeň, kteří se folklóru věnují od dětství.

Plzeňský MLS vychází z tradic muzikantského a pěveckého odkazu štrajchových a dudáckých kapel západních Čech – hlavně Plzeňska, Žinkovska, Nepomucka a Chodska. Nástrojové obsazení - troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra - společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních skladeb.

„Lidová píseň je prostá, ale není vůbec snadné ji dobře zazpívat a zahrát. Jsou to příběhy z dílen anonymních tvůrců. O to více je třeba si jich vážit. To je cesta, na kterou jsme se v našem uskupení vydali. Cesta nesoucí pečeť jednoduché a srozumitelné harmonie umocněné perfektním výkonem všech muzikantů a zpěváků.“
(Miroslav Šimandl st., umělecký vedoucí souboru)

Více na http://www.plzenskymls.cz/index.html