Detail akce | Festival muzejních nocí v Památníku Vojna

Festival muzejních nocí v Památníku Vojna

vojna-noc02.jpg
26. 5. 2012 Památník Vojna Lešetice  
Noční prohlídky bývalého lágru Vojna s neobyčejnou atmosférou za zvýhodněné vstupné. Od 17 do 24 hodin.

V roce 2004 přišlo Národní muzeum s projektem první Pražské muzejní noci. Akce tohoto typu jsou již řadu let obvyklé ve velkých evropských městech. Jedná se o jednoduchý princip, kdy muzea a galerie v daném městě zůstanou otevřené do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné. Návštěvníci Památníku Vojna Lešetice mají možnost poznat zvláštní noční atmosféru bývalého vězeňského tábora pro politické vězně komunistického režimu během netradičních nočních prohlídek.

Zároveň je připraveno divadelní představení na téma komunistických koncentračních táborů s názvem Pozdravuj všechny doma v podání karlovarského divadla Dagmar. Textový základ kompozice hry vychází z literatury věnované politickým vězňům (Jan Bartoš: Zadrátované srdce – příběh mukla;  Jiří Mucha: Studené slunce; Milena Bubeníčková – Kuthanová: Vybledlá fotografie; František Šedivý: Pod věží smrti; Marie Bohuňovská: Zaváté šlépěje – osud sochaře Schlesingera;  Klement Bochořák: Křížová cesta). Více zde a plakát zde .

Vstupné: prohlídka od 17 hodin spojená s divadelním představením – 40 Kč, následující noční prohlídky za zvýhodněné vstupné 5 Kč.

Festival muzejních nocí 2012 pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky s podporou Ministerstva kultury ČR. Další festivalové akce naleznete na www.muzejninoc.cz

 
 

Fotogalerie

vojna-noc03.jpg
vojna-noc01.jpg
IMG_3309.jpg
IMG_3329.jpg