Detail akce | Dotkni se 20. století

Dotkni se 20. století

dotknise_logo.jpg
26. 9. 2012 – 30. 9. 2014  vhodné pro školy
Vzdělávací projekt podporující výuku čs. dějin 20. století na školách.

Dotkni se 20. století - logo

Hornické muzeum Příbram, příspěvková organizace, spolupracovalo na základě Dohody o partnerství s Národním muzeem a dalšími subjekty při řešení tříletého vzdělávacího projektu "Dotkni se 20. století" (realizace 2012–2014), spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky, zaměřeného na podporu výuky moderních českých a československých dějin 20. století v mezinárodních souvislostech na základních a středních školách. S využitím sbírkových předmětů, autentických dokladů minulosti a jejich příběhů tento projekt žákům a studentům přibližuje dobu nedávno minulou.

V rámci této činnosti Hornické muzeum Příbram zorganizovalo mimo jiné celostátní seminář pro učitele dějepisu ZŠ a SŠ v rámci ČR s názvem "50. léta v Československu – víra a člověk" (29. 4. 2014), s odbornou prezentací ředitele HM a dalších pracovníků muzea, doplněné exkurzí. Tento projekt získal dne 19. 6. 2014 v Berlíně mezinárodní ocenění Comenius EduMedia od Gesellschaft für Pädagogik und Information (GIP) e. V. za didaktické multimediální řešení prezentace.

Více na www.dvacatestoleti.eu


Pozvánka na seminář v rámci projektu Dotkni se 20. století! s názvem Život na hranicích, který se uskuteční v Muzeu Českého lesa v Tachově dne 3. října 2013.


Dotkni se 20. století - zúčastnění

 

Fotogalerie

vojna.jpg
comenius_edumedia.jpg