Detail akce | Do příbramského podzemí z Vašeho obýváku

Do příbramského podzemí z Vašeho obýváku

Montánní průzkum (4).jpg
25. 3. 2020 – 30. 4. 2020  
Hornické muzeum Příbram je sice v souvislosti s nouzovým stavem uzavřeno, do jeho podzemních tras i expozic na povrchu se můžete podívat díky televizním pořadům - vybrané díly jsou ke zhlédnutí po rozkliknutí. Dále níže naleznete informace k facebookovému seriálu „Hornické muzeum online“.

Na facebookové stránce Hornického muzea Příbram jsou průběžně zveřejňovány zajímavosti od odborných pracovníků muzea – geologů, archeologů, historiků, etnografů, zoologů, botaniků a dalších. Zájemci o historii a přírodovědné reálie Příbramska tak mohou ze svých domovů nahlédnout do činnosti odborníků zábavnou formou a obohatit se tak o řadu poznatků, které by za jiných okolností mohli načerpat v muzeu.

Hornické muzeum Příbram - hlavní facebooková stránka

Hornické muzeum online


Pojďte se podívat do příbramského podzemí - sice jen virtuálně, zato ale s poutavým komentářem geologa, klimatologa a spisovatele Václava Cílka!

Podzemní Čechy: Příbramské stříbro


Interaktivní prohlídky Prokopské štoly věnované nejmenším návštěvníkům se v minulé sezóně těšily velké oblibě. Díky pořadu Toulavá kamera můžete nahlédnout, jak tento program probíhá, a navnadit se na jeho návštěvu po znovuotevření muzea.

Toulavá kamera: Interaktivní prohlídky v Hornickém muzeu Příbram


A co takhle zavzpomínat na výročí 800 let města Příbram, které se slavilo v roce 2016? Naše muzeum při této významné příležitosti připravilo úspěšnou výstavu Zmizelá Příbram a další pestrý program.

Toulavá kamera: 800 let města Příbram


S ohledem na současnou situaci se letos bohužel nemůže konat oblíbená akce „Připomínka bitvy u Slivice“ . Události konce 2. světové války si však můžete připomenout prostřednictvím tematické výstavy v elektronické podobě či reportáže z pořadu Toulavá kamera.

 

Fotogalerie

připravujeme online muzeum.jpg