Detail akce | Do Hornického muzea Příbram za 1 Kč

Do Hornického muzea Příbram za 1 Kč

05 - Hornické muzeum Příbram - Důl Ševčinský (zara.jpg
17. 5. 2020 Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum zlata Nový Knín, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota  vhodné pro děti
Hornické muzeum Příbram je od úterý 12. 5. 2020 opět otevřeno veřejnosti. Návštěvníci mohou zavítat na prohlídku všech tras na Březových Horách včetně podzemí, stejně tak i do expozic všech poboček. V neděli 17. 5. 2020 jsou navíc v souvislosti s Mezinárodním dnem muzeí všechny areály Hornického muzea Příbram přístupné za symbolické vstupné 1 Kč!

Otevírací doba

úterý – pátek 9 17 hodin (poslední prohlídky začínají v 16 hodin)
sobota – neděle 9 –18 hodin (poslední prohlídky začínají v 17 hodin)


Během návštěvy muzea dodržujte dvoumetrové rozestupy, a to jak v expozici a v podzemí, tak i ve venkovních prostorách. Vstup bude umožněn pouze osobám s rouškou či jiným prostředkem k zakrytí nosu a úst. Před vstupem bude k dispozici dezinfekční prostředek, který prosím použijte. Respektujte pokyny a doporučení personálu.


Na co se mohou návštěvníci v Hornickém muzeu Příbram těšit?

Muzeum nabízí prohlídku několika kilometrů podzemí zdejších dolů na stříbro a olovo, jízdu hornickým vláčkem k ústí jámy Prokop z roku 1832, nejhlubší šachtě březohorského revíru (1600 m) a třetí nejhlubší v ČR, prezentuje rozsáhlou mineralogickou sbírku, které vévodí největší vytěžený kus stříbra vystavený v českých muzeích o hmotnosti 11 kg a rozměrech 35 x 20 x 15 cm, monumentální parní těžní stroje a jiné unikátní exponáty. Nově zrekonstruovaný interiér vstupního objektu v areálu Ševčinského dolu příchozím prohlídku ještě více zpříjemní.

Připraveno je také několik tematických výstav. V areálu dolu Vojtěch si mohou zájemci prohlédnout expozici věnovanou světovému prvenství v dosažení 1000 m svislé hloubky, kterého bylo dosaženo před 145 lety, v roce 1875. Konec 2. světové války, od něhož uběhlo 75 let, připomíná výstava věnovaná poslední bitvě 2. světové války v Evropě u Slivice na Příbramsku, která je k vidění v Památníku Vojna Lešetice.

Muzeum zlata Nový Knín připravilo novou interaktivní expozici o historii těžby a zpracování zlata na Novoknínsku a o mistrovství světa v rýžování tohoto vzácného kovu u nás i ve světě. Ve Skanzenu Vysoký Chlumec mohou návštěvníci využít komentovaných nebo též individuálních prohlídek, které prezentují stávajících 19 unikátních historických objektů lidové architektury středního Povltaví, včetně nejnovějších staveb v podobě kovárny z Počepic a kaple z Nálesí. Mimořádným zážitkem bude dozajista zhlédnutí probíhající stavby dvou nově transferovaných objektů, a sice hospodářského stavení z Mokřan a obytného domu z Řikova.