Detail akce | Dny evropského dědictví

Dny evropského dědictví

ehd_logo.jpg
10. 9. 2016 Hornické muzeum Příbram, Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum zlata Nový Knín, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota  vhodné pro děti
Významný den, komentované prohlídky expozic a běžně nepřístupných prostor. Spolupráce s Cechem příbramských hutníků a olovářů a s Kovohutěmi Příbram nástupnická, a. s. na programu pro účastníky tradičního Běhu Kovohutěmi.

Všechny příbramské areály i mimopříbramské pobočky Hornického muzea Příbram budou v sobotu 10. 9. 2016 v rámci Dnů evropského dědictví otevřeny široké veřejnosti za zvýhodněné vstupné 5 Kč.  Návštěvníci se mohou těšit na industriální architekturu, obří vodní kolo dolu Drkolnov, jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou, zážitkové putování podzemím dolu Anna a Vojtěch, historické parní stroje či jedinečný výhled na okolí z ochozu věže Ševčinského dolu.

Účastníci tradičního Běhu Kovohutěmi budou moci využít kyvadlové dopravy, která je z areálu Kovohutí dopraví k muzeu, kde na ně čeká prohlídka expozic umístěných v historických provozních a správních objektech této národní kulturní památky.

Speciálním doprovodným programem pro malé i velké zájemce o historii hornictví budou komentované procházky po Březových Horách, které ukáží dějiny tohoto jedinečného urbanistického a architektonického díla z jiné perspektivy a rozšíří návštěvníkův pohled na místo o zasazení do dalších kontextů.

Procházky začínají v 11, 13 a 15 hodin v areálu Ševčinského dolu.
Vstupné činí symbolických 5 Kč.