Detail akce | Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje

libuse01.jpg
28. 10. 2008 Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice, Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota, Muzeum zlata Nový Knín  
Zábavný program v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách - šermířsko-divadelní představení LIBUŠINO PROROCTVÍ aneb O březohorském stříbru.

Středočeský kraj každoročně pořádá pro všechny zájemce o kulturu a památky DEN KRAJE. V den státního svátku 28. října všechny příspěvkové kulturní organizace kraje otvírají zdarma své brány.

Celodenní program (od 9 do 16 hodin) pro návštěvníky Hornického muzea Příbram:

  • jízdy hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem
  • jízdy důlním vláčkem v podzemí Prokopské štoly
  • fárání výtahem do dolu Anna a prohlídka historického podzemí Wasserlauf
  • jízdy do dolu Drkolnov po skluzavce k velkému vodnímu kolu
  • šermířsko-divadelní představení LIBUŠINO PROROCTVÍ podle Starých pověstí českých - ve 13 a 15 hodin v areálu Ševčinského dolu
  • všechny expozice v Příbrami a mimopříbramských pobočkách otevřeny včetně pondělí 27. října a úterý 28. října (o státním svátku vstup zdarma).

Návštěvníci Hornického muzea Příbram měli možnost zhlédnout expozice ve všech prohlídkových areálech a navíc divadelní představení s názvem Libušino proroctví v areálu Ševčinského dolu ve 13 a 15 hodin. V úsměvné akční podívané, při které nechyběly šermířské souboje, se diváci dozvěděli, jak se díky Libušinu proroctví začalo na Březových Horách těžit stříbro a jak se zde utkali místní havíři s odpůrci těžby. Všechny expozice muzea, včetně poboček - Muzea zlata v Novém Kníně, Muzea Špýchar v Prostřední Lhotě, Skanzenu ve Vysokém Chlumci a Památníku Vojna u Příbrami, byly pro návštěvníky otevřeny i v pondělí 27. října. Celodenní program pro návštěvníky Hornického muzea Příbram v úterý 28.10. probíhal od 9 do 16 hodin a bylo možné se zúčastnit například jízdy hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem, jízdy důlním vláčkem v podzemí Prokopské štoly, fárání výtahem na dole Anna a prohlídky historického podzemí Wasserlauf, jízdy do dolu Drkolnov po skluzavce k velkému vodnímu kolu a samozřejmě již vzpomínaného divadelního představení Libušino proroctví podle Starých pověstí českých. Živé obrazy z tohoto proroctví předvedli skupiny a osoby sdružené v rámci hnutí Living History. Podobně jako v loňském roce, i letos se tato akce těšila, navzdory špatnému počasí, značnému zájmu veřejnosti. Muzeum navštívilo na 2000 osob.

Pořadatel:
Text:
Scénář:
Hudba:
Mix zvuku:
Ozvučení:
Kulisy:
Účinkující:

Hornické muzeum Příbram
Václav Hájek z Libočan, Alois Jirásek, úprava Roman Abušinov
Roman Abušinov
Bedřich Smetana
Jaromír Kabíček
TV Fonka Příbram
Miroslav Černý, František Horák, Jaroslav Mašek, Vladimír Srbek, Václav Trantina
Armin, Bacrie o. s., Björn Hundolfr - Einherjar, Bonemina a Archimedes - skupina Aštera, Centrum experimentální archeologie a živé historie, Historické sdružení Zemani, Kaput, Siegfried a Dášenka - Barbarossa spolek historický.

Z loňského představení O HORYMÍROVI

 

Fotogalerie

IMG_0716.jpg
IMG_0725.jpg
IMG_0727.jpg
IMG_0745.jpg
IMG_0768.jpg
IMG_0824.jpg
IMG_0830.jpg
IMG_0840.jpg
IMG_0847.jpg
IMG_0852.jpg
IMG_0857.jpg
IMG_0862.jpg
IMG_0870.jpg
IMG_0876.jpg
IMG_0879.jpg
IMG_0893.jpg
IMG_0901.jpg
IMG_0904.jpg
IMG_0911.jpg
IMG_0926.jpg
IMG_0941.jpg
libuse02.jpg
plakat.jpg
periskop.jpg