Detail akce | 2+3VVL

2+3VVL

karton08.jpg
22. 6. 2006 – 31. 10. 2006 Březové Hory - šachetní budova dolu Vojtěch  
Výstava neobvyklých objektů a instalací z dvou a třívrstvé vlnité lepenky.

Výstava prací studentů Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity, Ateliéru volné a užité grafiky, oddělení písmo, papír, kniha PhDr. Elišky Čabalové a Ateliéru sochařství prof. Kurta Gebauera Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze.

Netradiční název je vlastně zkratkou Výstavy výtvarných prací z dvojité a trojité vlnité lepenky. Cílem je přiblížit vlnitou lepenku široké veřejnosti. Aby si lidé uvědomili, do čeho je výrobek, který si zakoupí v hypermarketu a přinesou domů, zabalen. A pokud mají možnost volby, tak aby si vybrali ten více ekologický obal.

Tvůrci proto neustále hledají cesty, jak lepenku propagovat a upozornit na to, že je nejenom ekologická, ale také estetická. Profesor Kurt Gebauer, kterému se myšlenka lepenkových instalací velmi zalíbila, vytvořil se svými studenty několik prací, které pak představil na výstavě v Praze. Po velmi pozitivním přijetí byla výstava převezena do Ostravy, kde se na ní podílela i paní Čabalová se svými studenty. Na rozdíl od ateliéru sochaře Gebauera šli ostravští studenti spíše designérským směrem, což dodalo výstavě patřičnou pestrost.

Vernisáž výstavy (spojená s koncertem souboru CHAIRÉ) proběhla dne 21.6. 2006 v 18 hodin.

Projekt vznikl ve spolupráci se Svazem výrobců vlnitých lepenek www.svvl.cz

 

Fotogalerie

karton01.jpg
karton02.jpg
karton03.jpg
karton04.jpg
karton05.jpg
karton06.jpg
karton07.jpg
karton09.jpg
karton10.jpg
vernisaz01.jpg
vernisaz02.jpg