Detail akce | 29. historická hornická Prokopská pouť

29. historická hornická Prokopská pouť

05 - Hornické muzeum Příbram - Prokopská pouť (oří.jpg
8. 7. 2018 Březové Hory  vhodné pro děti
29. ročník historické hornické pouti, krojovaný průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše, bohatý doprovodný program.

jedná se o největší a nejslavnější českou hornickou pouť, kterou doprovázejí různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce a staročeské trhy. Počátky pouti sahají hluboko do minulosti, kdy příbramští havíři oslavovali svého patrona sv. Prokopa. Tradice pouti byla obnovena v roce 1990 a dnes se jí účastní horníci a hutníci nejenom z České republiky, ale též zástupci partnerských báňských měst, hornických spolků a těžařských organizací z dalších zemí Evropy.

Prohlídka jednotlivých expozic muzea bude za symbolickou 1 Kč. Stánkový prodej s občerstvením zajištěn.